2020

COMMITTEES

 

CONTRACTS & FORMS WORK GROUP

Tom Guttilla, Chairman

Barb Bryant

Alice Green

Linda Hamer

Bob Huber

Linda Kaszynski

Janelle McCarter

Roxana Noble

Pat Walters

Larry Windsor

Carol Wlodarchak

 

EDUCATIONAL/SEMINARS COMMITTEE

Carol Wlodarchak, Chairman

DeAnna Carlson

Penny Decker

Robin Guerrero

Crystal Lilley

Roxana Noble

Carol Wlodarchak

 

EQUAL OPPORTUNITY IN HOUSING COMMITTEE

Linda Hessenberger, Chairman

Gina Balestri

Beckie Chismarick

Christine Dahm

Chris Hopps

Cheyenne Khounnha

Roxana Noble

Saralyn Shetterly

Pat Walters

Carol Wlodarchak

Stan Wolf

 

EXECUTIVE COMMITTEE

Roxana Noble, President

Christine Schweickert, President Elect

Pat Walters, Treasurer

Deborah Spangler, Past President

FINANCE COMMITTEE

Pat Walters, Chairman

Barb Bryant

Christine Dahm

Bob Huber

Janelle McCarter

Roxana Noble

Brian Phillips

 

GOLF OUTING WORK GROUP

Tara Stefanich, Chairman

Barb Bryant

Jennie Lamb

Karen Karpati

Mason Kimberley

Lisa Jo Mertel

Brenda Mobley

Roxana Noble

Ashley Rzasa

Saralyn Shetterly

GOVERNMENTAL AFFAIRS COMMITTEE

Linda Hamer, Chairman

Barb Bryant

DeAnna Carlson

Andrea Greenwalt

Tom Guttilla

Roxana Noble

Katie Troccoli

Pat Walters

Gideon Blustein - GAD (Temporary)

TRAINED MEDIATORS

Illinois REALTORS®

 

LOCK BOX COMMITTEE

Bob Huber, Chairman

DeAnna Carlson

Robin Guerrero

Linda Kaszynski

Roxana Noble

Katie Troccoli

Theresa Washkowiak

 

PROGRAM WORK GROUP

Lisa Jo Mertel, Chairman

Alice Green

Cherise Haymaker

Bonnie Lester

Crystal Lilley

Brenda Mobley

Roxana Noble

Brian Phillips

Brenda Stanfield

Tara Stefanich

PUBLIC RELATIONS COMMITTEE

DeAnna Carlson, Chairman

Linda Hamer

Kim Kettman

Josh Kleckner

Bev Malooley

Roxana Noble

Deborah Spangler

Katie Troccoli

 

RPAC COMMITTEE

Andrea Greenwalt, Chairman

Christine Schweickert, Co-Chair

Dee Barrera

Christine Dahm

Penny Decker

Erin Karlosky

Bonnie Lester

Roxana Noble

Deborah Spangler

Katie Troccoli

Gideon Blustein- GAD (Temporary)

STRATEGIC PLANNING COMMITTEE

Bob Huber, Chairman

Beverly Malooley

Roxana Noble

Deb Spangler

Katie Troccoli

MEMBER OUTREACH COMMITTEE

           Andrea Greenwalt, Chairman

           Penny Decker

           Ashley Gonzales

           Linda Hamer

           Angie Heckman

           Erin Karlosky

           Bev Malooley

           Roxana Noble

           Kaye Pearson

           Michael Sullivan

TECHNOLOGY WORK GROUP

            Brian Phillips, Chairman

            Andrea Greenwalt

            Robin Guerrero

            Mason Kimberley

            Janelle McCarter

            Roxana Noble

            Michael Sullivan